21/10/2018

«Βολίδα» η Βολίδα 4-0 στο Κοντόκαλι!

Η Βολίδα Κάτω Γαρούνα σήμερα Κυριακή (21/10) έκανε σαρωτικό πέρασμα από το Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου, , συντρίβοντας τον ΑΟ Κοντόκαλι με 4-0 και πανηγυρίζοντας την τρίτη νίκη της στο Πρωτάθλημα της Α1' Κατηγορίας.

Η ομάδα του Νίκου Σκιαδόπουλου είχε δοκάρι στο 3ο λεπτό με τον Βαλεντίνο Ταμπάκο, όμως στο 10' ο Αλέξανδρος Σουπιώνης («Ζήκος») ήταν πιο... εύστοχος, κάνοντας το 0-1. Στο 40' ο ίδιος παίκτης διπλασίασε τα τέρματα των «κιτρινόμαυρων», αλλά και τα δικά του, με το 0-2 να είναι το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η Βολίδα έβαλε ακόμη δύο γκολ, με σκόρερ τον Διονύση Ταμπάκο: το πρώτο με πέναλτι και το δεύτερο με διαγώνιο σουτ.

«Άρχοντας» της αναμέτρησης ήταν ο Πέτρος Νικόπουλος.

• Ρεπορτάζ: ΕΛΙΝΑ ΝΕΡΗ