22/10/2018

ΓΕΠ… 4Χ4, νίκησε και τον Σπαρτύλα!

Η νεοεμφανιζόμενη ΓΕ Παλαιοκαστριτών συνεχίζει ακάθεκτη την ξέφρενη κούρσα της στο Πρωτάθλημα της Β' Κατηγορίας ΕΠΣ Κέρκυρας, κερδίζοντας αυτή την φορά στην έδρα της τον Αστέρα Σπαρτύλα με 4-0.

Η ομάδα του Θάνου Αγάθου κατέκτησε το τέταρτο «τρίποντό» της σε ισάριθμα παιχνίδια κι εξακολουθεί να απολαμβάνει τη... μοναξιά της κορυφής του βαθμολογικού πίνακα.

Στον αγώνα που έγινε χθες Κυριακή (21/10), στο γήπεδο του Σκριπερού, η ΓΕΠ «καθάρισε» τη νίκη από το πρώτο ημίχρονο. Στο 20', ύστερα από σέντρα του Λεωνίδα Αγάθου, ο Μίμης Καζιάνης έκανε το 1-0, ενώ στο 30' οι γηπεδούχοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με σκόρερ τον... συνήθη ύποπτο, Ανδρέα Μπαρδούση, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Στραβοράβδη. Στο 43' ο Μπαρδούσης πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ, με κεφαλιά, ανεβάζοντας τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Στην επανάληψη, ο Λεωνίδας Αγάθος «έγραψε» το τελικό 4-0, αξιοποιώντας την πάσα του Ν. Άνθη.

Να επισημάνουνε ότι πλέον η ΓΕ Παλαιοκαστριτών αποτελεί τη μοναδική ομάδα σ' όλες τις τοπικές Κατηγορίες της Κέρκυρας που έχει πετύχει το «4 στα 4». Αν μη τι άλλο, αυτή η επίδοση είναι εντυπωσιακή, ειδικά όταν αφορά ένα νεοσύστατο σωματείο!

• Ρεπορτάζ: ΧΡΗΣΤΟΣ ΓΡΑΜΜΕΝΟΣ & ΕΛΙΝΑ ΝΕΡΗ