13/11/2018

Πρώτη νίκη οι Περουλάδες, 2-0 τον Μέγα Αλέξανδρο

Ο Εθνικός Περουλάδων πανηγύρισε την πρώτη του νίκη και τους πρώτους του βαθμούς στο φετινό Πρωτάθλημα της Α' Κατηγορίας, επικρατώντας εντός έδρας του Μέγα Αλέξανδρου με σκορ 2-0, για την 6η αγωνιστική.

Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε την Κυριακή (11/11), στο Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων, ενώ στιγματίστηκε από το πολύ σοβαρό περιστατικό του 65ου λεπτού, όπου ο 16χρονος μεσοεπιθετικός της φιλοξενούμενης ομάδας, Άγγελος Σέλας, σωριάστηκε αναίσθητος στον αγωνιστικό χώρο και διεκομίσθη στο Νοσοκομείο με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ (δείτε σχετικό ρεπορτάζ σε άλλη σελίδα του site μας).

Το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0, με τον Εθνικό να έχει κάθετο δοκάρι σε προσπάθεια του Ιωακείμ Χιουσένι. Το σκορ για την ομάδα του Σπύρου Αλαμάνου άνοιξε στο 55ο λεπτό, με γκολ του Λέντι (ή Λευτέρη) Λέζο, για να γίνει το 2-0 στο 68ο λεπτό (λίγο μετά τη διακοπή), με τέρμα του Ιωακείμ Χιουσένι.