26/02/2020

Διαμαρτυρία του Κάβου για την διαιτησία

Την έντονη διαμαρτυρία της εκφράζει η Διοίκηση του Κάβου για την διαιτησία του Πέτρου Νικόπουλου και των βοηθών του, Νίκου Βραδή και Βασίλη Δράμπαλου, στο εντός έδρας παιχνίδι της ομάδας με τον Ατρόμητο Στρογγυλής , που πραγματοποιήθηκε το περασμένο Σάββατο (22/2), στο Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης ,στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Α1΄ Κατηγορίας ΕΠΣΚ.

Παραθέτουμε την σχετική ανάρτηση του συλλόγου της νότιας Κέρκυρας:

«ΚΑΒΟΣ - ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΤΡΟΓΓΥΛΗΣ 2-5
Πολύ καλή αρχή στο παιχνίδι για την ομάδα μας, με ένα γρήγορο γκολ από τον Β. Κάντα και το παιχνίδι μετά το πρώτο ημίχρονο σίγουρα δεν έδειχνε ήττα και πάλι με βαρύ σκορ.

Με παιδαριώδη ατομικά λάθη δόθηκε στον Ατρόμητο η ευκαιρία να πετύχει εύκολα γκολ, ενώ η μείωση του σκορ σε 2-3 με αυτογκόλ του αντίπαλου αμυντικού ήταν το μόνο που μπόρεσε να καταφέρει η ομάδα μας στο δεύτερο ημίχρονο, η οποία αγωνιζόταν με παίχτη λιγότερο από το 40ο λεπτό.

Πέρα από τα δικά μας λάθη όμως, δυστυχώς για άλλη μια φορά πληρώνουμε και τα διαιτητικά (καταψηφίσαμε στην τελευταία Γενική Συνέλευση). Αυστηρές κίτρινες κάρτες στην αποβολή του παίκτη μας, μη καταλογισμός πέναλτι υπέρ της ομάδας μας σε χέρι μέσα στη μεγάλη περιοχή στο 1-1, ενώ το 1-2 προήλθε από αντίπαλο σε θέση οφ σάιντ.
Αυτά τα ολίγα για άλλη μια αγωνιστική...