22/11/2017

Ισοπαλία (1-1) στην Λαμία για την Κ20 του ΑΟΚ Κέρκυρα

Στα... χνάρια της ανδρικής ομάδας του ΑΟΚ Κέρκυρα, βάδισαν και οι Νέοι του συλλόγου, καθώς έφεραν εκτός έδρας ισοπαλία με τον ΠΑΣ Λαμία.

Συγκεκριμένα, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος Υποδομών Κ20 της Super League, ΠΑΣ Λαμία και ΑΟΚ Κέρκυρα αναδείχθηκαν ισόπαλοι την περασμένη Κυριακή (19/11), με σκορ 1-1, στο γήπεδο της ΕΠΣ Φθιώτιδας, σε ένα ωραίο παιχνίδι με αρκετές φάσεις και δυνατές μονομαχίες.

Στο πρώτο 45λεπτο, το παιχνίδι ήταν... άχρωμο και άγευστο! Οι γηπεδούχοι, που μπήκαν καλύτερα στο δεύτερο ημίχρονο, προηγήθηκαν στο 67΄ χάρις σε ένα πολύ ωραίο σε εκτέλεση γκολ από τον Χρήστο Μπουσάι, αφού πρώτα στο σουτ που επιχείρησε ο Αντωνίου, η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι του Θανασούλα. Οι Κερκυραίοι του Κώστα Χριστοφοράκη, ωστόσο, ισοφάρισαν στο 84΄, με τυχερό τρόπο καθώς με αυτογκόλ του Αντωνίου έγινε το 1-1.

Να σημειώσουμε, τέλος, ότι οι Λαμιώτες έπαιζαν με 10 παίκτες από το 55΄ λόγω αποβολής του Κωστίκα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Νίκος Παπακωνσταντίνου (ΕΠΣ Φθιώτιδας), έχοντας για βοηθούς του τους Βασίλη Καλύβα (ΕΠΣ Φθιώτιδας) και Σεραφείμ Γάκο (ΕΠΣ Λέσβου).

ΠΑΣ Λαμία Κ20 (Απόστολος Παπανικολάου): Σκιαθίτης, Καραγιάννης Χ., Χρυσαφόπουλος, Αντωνίου, Νικολακούλης, Φούντας, Κωστίκας, Κασούμης (Καραγιάννης Η.), Πατσαρούχας, Μπουσάι, Λαμπρόπουλος (75΄ Δήμας)
ΑΟΚ Κέρκυρα Κ20 ( Κώστας Χριστοφοράκης): Θανασούλας, Θεοδωρίδης, Αθανασίου (7΄ λ.τρ Τρεπεκλής ), Αποστολίδης, Χριστακίεφ, Κέντρος, Νικολούδης, Ινάσιο, Σπαχίου (67΄ Τσάνης), Μίσκου, Μπάρδος (88΄ Γιώτας)