25/02/2018

ΤΟΠΙΚΟ: Τα αποτελέσματα του σαββατοκύριακου 24-25/2

Αυτό το σαββατοκύριακο διεξήχθησαν 21 αγώνες για τα τοπικά Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κέρκυρας, σε όλες τις Κατηγορίες (Α1', Α' και Β'). Παραθέτουμε τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:


• Α1΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(19η αγωνιστική)


• (Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2018):


Δημοτικό γήπεδο θιναλίου, Αχαράβη:
Θιναλιακός Αχαράβης - Ηρακλής Αγίων Δέκα 13-0


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
Κρόνος Αργυράδων - Αναγέννηση Περιβολίου 3-0


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
Ομόνοια Γαστουρίου - Ολυμπιάδα Καρουσάδων 0-7


• (Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018):


Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
Αχιλλέας Νυμφών - Αστέρας Πετριτή 0-2


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
Οδυσσέας Αυλιωτών - Αστέρας Λιαπάδων 2-1


Δημοτικό γήπεδο Παξών:
ΑΟ Παξοί- ΑΕ Καναλίων 4-0


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
ΑΟ Κοντόκαλι - ΟΦΑΜ 0-2


Η βαθμολογία (σε 19 αγωνιστικές)
Κρόνος Αργυράδων 48
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Θιναλιακός Αχαράβης 44
ΟΦΑΜ 41
Αστέρας Πετριτή 41
Οδυσσέας Αυλιωτών 33
Αχιλλέας Νυμφών 31
Αστέρας Λιαπάδων 30
ΑΟ Παξοί 26 *
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Αναγέννηση Περιβολίου 25
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 25 *
ΑΟ Κοντόκαλι 14
ΑΕ Καναλίων 7
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Ομόνοια Γαστουρίου 6
Ηρακλής Αγίων Δέκα 2


Σημείωση 1: Εκκρεμεί το εξ' αναβολής ματς της 18ης αγωνιστικής μεταξύ Ολυμπιάδας Καρουσάδων- ΑΟ Παξών,το οποίο ορίστηκε να διεξαχθεί την προσεχή Τετάρτη (28/2), στις 12:30.
Σημείωση 2: Η Ολυμπιάδα Καρουσάδων και ο Αχιλλέας Νυμφών ξεκίνησαν με -2 βαθμούς λόγω περυσινής ποινής.


Η επόμενη αγωνιστική (20ή):
• (Σάββατο 3 Μαρτίου 2018):
Δημοτικό γήπεδο Θιναλίου, Αχαράβη:
15:30 Θιναλιακός Αχαράβης - Αχιλλέας Νυμφών
Δημοτικό γήπεδο Αγίων Δέκα:
15:30 Ηρακλής Αγίων Δέκα - Κρόνος Αργυράδων
Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
15:30 Αναγέννηση Περιβολίου - ΑΟ Κοντόκαλι
• (Κυριακή 4 Μαρτίου 2018):
Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
15:30 Αστέρας Πετριτή - Οδυσσέας Αυλιωτών
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
13:00 Αστέρας Λιαπάδων - ΑΟ Παξοί
Γήπεδο ΕΠΣ Κέρκυρας, Κανόνι:
15:30 ΑΕ Καναλίων - Ομόνοια Γαστουρίου
Δημοτικό γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
15:30 ΟΦΑΜ - Ολυμπιάδα Καρουσάδων

 

• Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(19η αγωνιστική)

• (Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2018):


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
ΑΕ Φαιάκων - Βολίδα Κάτω Γαρούνα 0-1


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
Εθνικός Περουλάδων - Αστέρας Σπαρτύλα 2-2


Γήπεδο ΕΠΣ Κέρκυρας, Κανόνι:
ΑΠΣ Μπενίτσες - ΑΠΣ Όλυμπος 1-2


Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
Ατρόμητος Στρογγυλής - Μέγας Αλέξανδρος 4-1

• (Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018):


Γήπεδο ΕΠΣ Κέρκυρας, Κανόνι:
Κέρκυρα ΠΟ/Corfu FC - ΑΟ Κάβος 1-6


Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
Αυγερινός Βαλανειού - Αστέρας Μωραϊτίκων 1-0


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
Ποσειδώνας Βιταλάδων - ΑΕ Αρίλλα Καββαδάδων 1-1


Η βαθμολογία (σε 19 αγωνιστικές):
ΑΟ Κάβος 47
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 41
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Αυγερινός Βαλανειού 38
Ατρόμητος Στρογγυλής 37
ΑΠΣ Όλυμπος 31
ΑΕ Φαιάκων 29
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 29
ΑΠΣ Μπενίτσες 28
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Αστέρας Μωραιτίκων 21
Αστέρας Σπαρτύλα 21
Μέγας Αλέξανδρος 20
Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου 17
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Ποσειδώνας Βιταλάδων 9
Κέρκυρα ΠΟ/Corfu FC 3


Σημείωση : Ο Αυγερινός Βαλανειού ξεκίνησε με -5 βαθμούς, λόγω περυσινής ποινής


Η επόμενη αγωνιστική (20ή)
• (Σάββατο 3 Μαρτίου 2018):
Γήπεδο ΕΠΣ Κέρκυρας, Κανόνι:
15:30 Κέρκυρα ΠΟ/Corfu FC - ΑΕ Φαιάκων
Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
15:30 ΑΟ Κάβος - Εθνικός Περουλάδων
Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
15:30 Αστέρας Μωραϊτίκων - ΑΠΣ Μπενίτσες
Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων
15:30 ΑΠΣ Όλυμπος - Ατρόμητος Στρογγυλής
• (Κυριακή 4 Μαρτίου 2018):
Δημοτικό γήπεδο Καστελλάνων Μέσης:
15:30 Βολίδα Κάτω Γαρούνα - Αυγερινός Βαλανειού
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
15:30 Αστέρας Σπαρτύλα - Ποσειδώνας Βιταλάδων
Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
15:30 ΑΕ Αρίλλα Καββαδάδων - Μέγας Αλέξανδρος


• Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(22η αγωνιστική)


• (Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2018):

Δημοτικό γήπεδο Κασσιώπης:
Διας Κασσιώπης - Βέλος Βελονάδων 2-1

• (Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2018):


Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
Θύελλα Γαρίτσας - Ηρακλής Σφακερών 0-2


Δημοτικό στάδιο Λευκίμμης:
Κεραυνός Δραγωτινών - Κεραυνός Αγίου Νικολάου 1-1


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
Αετός Αγίου Αθανασίου - Κεραυνός Ποταμού 1-1


Γήπεδο ΕΠΣ Κέρκυρας, Κανόνι:
ΑΟ Συναράδων - Νέος Όλυμπος 2017 0-0


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
ΑΟΚ Φαίαξ Μαραθιά - ΑΟ Βασιλάτικα 2-2


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
Ατρόμητος Άφρας - ΠΑΟ Κορακιάνας 1-2


Ρεπό: ΑΟ Λύκοι Νησακίου


Η βαθμολογία (σε 22 αγωνιστικές)
Νέος Όλυμπος 2017 53
Κεραυνός Αγίου Νικολάου 50
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Βέλος Βελονάδων 39
ΠΑΣ Διας Κασσιώπης 39
Ηρακλής Σφακερών 38
ΑΟ Βασιλάτικα 34
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
Κεραυνός Δραγωτινών 34
Ατρόμητος Άφρας 32
ΠΑΟ Κορακιάνας 30
Κεραυνός Ποταμού 26
ΑΟ Συναράδων 22
ΑΟΚ Φαίαξ Μαραθιά 17
Αετός Αγίου Αθανασίου 13
ΑΟ Λύκοι Νησακίου 4
Θύελλα Γαρίτσας -5


Σημείωση : Από τον Δία Κασσιώπης έχουν αφαιρεθεί 5 βαθμοί, ενώ από τη Θύελλα Γαρίτσας έχουν αφαιρεθεί 6 βαθμοί.

Η επόμενη αγωνιστική (23η)
• (Σάββατο 3 Μαρτίου 2018):
Γήπεδο ΕΠΣ Κέρκυρας, Κανόνι:
17:45 Νέος Όλυμπος 2017 - Κεραυνός Δραγωτινών
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
ΠΑΟ Κορακιάνας - ΑΟΚ Φαίαξ Μαραθιά
Δημοτικό γήπεδο Κασσιώπης:
15:30 ΑΟ Λύκοι Νησακίου - Θύελλα Γαρίτσας
• (Κυριακή 4 Μαρτίου 2018):
Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
11:30 Βέλος Βελονάδων - Κεραυνός Αγίου Νικολάου
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
11:30 Κεραυνός Ποταμού - Δίας Κασσιώπης
Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
11:30 ΑΟ Βασιλάτικα - Αετός Αγίου Αθανασίου
Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
11:30 Ηρακλής Σφακερών - ΑΟ Σιναράδων
Ρεπό: Ατρόμητος Άφρας

 

 

 

 

 

 



Corfu Corner Radio

Παρασκευή
22
Ιούνιος
2018
Σήμερα γιορτάζουν: Ευσέβιος, Ευσεβής, Ευσεβεία, Σέβη, Ευσεβούλα, Σεβούλα, Ζηνάς, Ζένας, Ζένος, Ζήνα, Ζένα, Ζένια (πηγή : www.eortologio.gr)

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
 Δημοσκόπηση
Ποια κατά τη γνώμη σας ήταν φέτος η κορυφαία σφυρίχτρα του κερκυραϊκού ποδοσφαίρου;
Αρμενιάκος Χριστόδουλος
Βλάσσης Αντώνης
Βλάσσης Θωμάς
Γιούργας Κώστας
Διαβάτης Χρήστος
Δράμπαλος Βασίλης
Καββαδίας Νικόδημος
Κάντας Δημήτρης
Κολυτάς Σπύρος
Κορακιανίτης Νίκος
Μαργαρίτης Χαράλαμπος
Μίχος Γιάννης
Μυρισκλάβος Νίκος
Νικόπουλος Πέτρος
Ξηρομερίτης Γιώργος
Πουλημάς Νίκος
Τόμπρος Κώστας
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb