20/10/2019

ΚΑΒΟΣ:«Τραγικός και προκλητικός ο διαιτητής Καββαδίας»!

Ανακοίνωση στην οποία-μεταξύ άλλων- εμπεριέχεται «δριμύ κατηγορώ» για την διαιτησία του Νικόδημου Καββαδία, εξέδωσε ο ΑΟ Κάβος, αναφορικά με το χθεσινό (Σάββατο 19/10) εντός έδρας παιχνίδι της ομάδας της νότιας Κέρκυρας με τον Αχιλλέα Νυμφών, στα πλαίσια της 4ης αγωνιστικής της Α1΄ Κατηγορίας, και το οποίο έληξε ισόπαλο με σκορ 2-2.

Η σχετική ανάρτηση του ΑΟ Κάβου στο facebook, έχει ως ακολούθως:

«ΚΑΒΟΣ - ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΝΥΜΦΩΝ 2-2
Καλή εμφάνιση για την ομάδα μας χθες, η οποία στο πρώτο ημίχρονο γύρισε σε 5 λεπτά το εις βάρος της 0-1 με ένα αυτογκόλ και με ωραία κεφαλιά του Κ. Λυμπόπουλου.

Δυστυχώς στις ευκαιρίες που μας παρουσιάστηκαν δεν καταφέραμε να καθαρίσουμε το παιχνίδι, με αποτέλεσμα να δοθεί η ευκαιρία στον αντίπαλο να ισοφαρίσει και παραλίγο να πάρει και τους 3 βαθμούς εάν ο παίχτης του Αχιλλέα ήταν εύστοχος στο πέναλτι λίγα λεπτά πριν το τέλος του αγώνα.
Αναρωτιόμαστε πραγματικά τι βλέπουν οι παρατηρητές διαιτησίας και συνεχίζει να ορίζεται ο τραγικός διαιτητής Καββαδίας. Προκλητικός όπως πάντα, σε ένα εύκολο παιχνίδι τα έκανε μαντάρα, με δύο πέναλτι-εφευρέσεις εις βάρος μας και 7 κίτρινες κάρτες, οι 5 εκ των οποίων στα πρώτα 15 λεπτά του αγώνα.

Ευχόμαστε καλή συνέχεια στην ομάδα των Νυμφών. Επόμενος αντίπαλος για την ομάδα μας ο Αστέρας, το επόμενο Σάββατο στο γήπεδο του Πετριτή".

Ρεπορτάζ: ΕΛΙΝΑ ΝΕΡΗ