20/10/2019

ΤΟΠΙΚΟ: Τα αποτελέσματα του σαββατοκύριακου 19-20/10

Αυτό το σαββατοκύριακο διεξήχθησαν 18 αγώνες για τα τοπικά Πρωταθλήματα της ΕΠΣ Κέρκυρας, σε όλες τις Κατηγορίες (Α1', Α' και Β'). Παραθέτουμε τα αποτελέσματα, τις βαθμολογίες και το πρόγραμμα της επόμενης αγωνιστικής:


• Α1΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(4η αγωνιστική)


• (Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
Ατρόμητος Στρογγυλής - ΟΦΑΜ 0-6


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
ΑΟ Κάβος - Αχιλλέας Νυμφών 2-2


Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
Οδυσσέας Αυλιωτών - Αστέρας Λιαπάδων 5-0


• (Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
Ολυμπιάδα Καρουσάδων - ΑΟ Παξοί 3-1


Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
Αναγέννηση Περιβολίου - Όλυμπος Κέρκυρας 1-2


Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
Αστέρας Πετριτή - Βολίδα Κάτω Γαρούνα 5-0


Ρεπό: Νέος 2017


Η βαθμολογία (σε 4 αγωνιστικές):
ΟΦΑΜ 12
Αστέρας Πετριτή 10
Ολυμπιάδα Καρουσάδων 9
ΑΟ Παξοί 9
Αστέρας Λιαπάδων 7
Αχιλλέας Νυμφών 5
Όλυμπος Κέρκυρας 5
Νέος 2017 4
Οδυσσέας Αυλιωτών 3
Ατρόμητος Στρογγυλής 1
ΑΟ Κάβος 1
Βολίδα Κάτω Γαρούνα 0
Αναγέννηση Περιβολίου 0


Σημείωση: Από την Αναγέννηση Περιβολίου έχει αφαιρεθεί ένας βαθμός, λόγω του εντός έδρας διακοπέντα αγώνα της 2ης αγωνιστικής με τον ΟΦΑΜ.


Η επόμενη αγωνιστική (5η)
• (Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019):
Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
15:15 Όλυμπος Κέρκυρας - Ατρόμητος Στρογγυλής
Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
15:15 Νέος 2017 - Αναγέννηση Περιβολίου
Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
15:15 Αστέρας Πετριτή - ΑΟ Κάβος
• (Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Αγίου Ματθαίου:
(; ) ΟΦΑΜ - ΑΟ Παξοί
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
15:15 Αστέρας Λιαπάδων - Ολυμπιάδα Καρουσάδων
Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
15:15 Αχιλλέας Νυμφών - Οδυσσέας Αυλιωτών
Ρεπό: Βολίδα Κάτω Γαρούνα


• Α' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(4η αγωνιστική)


• (Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
ΑΕ Φαιάκων - Ηρακλής Αγίων Δέκα 2-1


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
ΑΟ Κοντόκαλι - ΓΕ Παλαιοκαστριτών 4-1


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
ΑΠΣ Μπενίτσες - Μέγας Αλέξανδρος 3-0


• (Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019):


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
ΑΕ Καναλίων - Αστέρας Μωραϊτίκων 2-0


Δημοτικό γήπεδο Κασσιώπης:
Δίας Κασσιώπης - Κεραυνός Αγίου Νικολάου 0-1


Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
Ομόνοια Γαστουρίου - ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 1-3


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
ΠΑΟ Κορακιάνας - Φαίακας Μαραθιά 0-5


Η βαθμολογία (σε 4 αγωνιστικές):
ΑΕ Καναλίων 12
ΑΠΣ Μπενίτσες 10
Αστέρας Μωραϊτίκων 9
ΑΟΚ Φαίαξ Μαραθιά 9
Κεραυνός Αγίου Νικολάου 7
ΠΑΣ Δίας Κασσιόπης 6
ΑΟ Κοντόκαλι 6
ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων 6
ΑΕ Φαιάκων 5
ΠΑΟ Κορακιάνας 4
ΓΕ Παλαιοκαστριτών 3
Ηρακλής Αγίων Δέκα 3
Ομόνοια Γαστουρίου 1
Μέγας Αλέξανδρος 0


Η επόμενη αγωνιστική (5η)
• (Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
15:15 ΠΑΟ Κορακιάνας - ΑΠΣ Μπενίτσες
Δημοτικό γήπεδο Στρογγυλής:
15:15 Αστέρας Μωραϊτίκων - ΑΕ Φαιάκων
Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
15:15 ΑΕ Αρίλλα/Καββαδάδων - ΑΕ Καναλίων


• (Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Αγίων Δέκα:
15:15 Ηρακλής Αγίων Δέκα - ΓΕ Παλαιοκαστριτών
Δημοτικό γήπεδο Πετριτή:
15:15 Κεραυνός Αγίου Νικολάου - ΑΟ Κοντόκαλι
Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
15:15 Μέγας Αλέξανδρος - Δίας Κασσιώπης
Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου
15:15 Φαίακας Μαραθιά - Ομόνοια Γαστουρίου


• Β' ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ
(4η αγωνιστική)


• (Σάββατο 19 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό γήπεδο Θιναλίου, Αχαράβη:
ΓΕ Θιναλίου - Ατρόμητος Άφρας 2-2


Δημοτικό γήπεδο Καρουσάδων:
Αυγερινός Βαλανειού - Άρης Μέσης 0-3 α.α.


• (Κυριακή 20 Οκτωβρίου 2019):


Δημοτικό Στάδιο Λευκίμμης:
Ποσειδώνας Βιταλάδων - Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου 1-3


Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
Αστέρας Σπαρτύλα - Κεραυνός Δραγωτινών 3-1


Αθλητικό Κέντρο «Σπ. Βλάσσης», Κανόνι:
ΑΟ Σιναράδων - Κεραυνός Ποταμού 0-5


Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
Ηρακλής Σφακερών - Θύελλα Γαρίτσας 1-5


Δημοτικό γήπεδο Παλαιοκαστριτών, Σκριπερό:
Αετός Αγίου Αθανασίου - ΑΟ Βασιλάτικα (0-3 α.α.)


Η βαθμολογία (σε 4 αγωνιστικές):
Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου 12
Άρης Μέσης 10
Θύελλα Γαρίτσας 9
Αστέρας Σπαρτύλα 9
Ατρόμητος Άφρας 8
Κεραυνός Ποταμού 7
ΑΟ Βασιλάτικα 7
ΓΕ Θιναλίου 7
Ποσειδώνας Βιταλάδων 6
Κεραυνός Δραγωτινών 6
ΑΟ Σιναράδων 0
Ηρακλής Σφακερών 0
Αυγερινός Βαλανειού 0
Αετός Αγίου Αθανασίου 0


Σημείωση: Ο Αετός Αγίου Αθανασίου και ο Αυγερινός Βαλανειού απέχουν από το Πρωτάθλημα.


Η επόμενη αγωνιστική (5η)
• (Σάββατο 26 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
15:15 Ατρόμητος Άφρας - Ποσειδώνας Βιταλάδων
Δημοτικό γήπεδο Περιβολίου:
15:15 ΑΟ Βασιλάτικα - ΓΕ Θιναλίου
• (Κυριακή 27 Οκτωβρίου 2019):
Δημοτικό γήπεδο Αυλιωτών:
11:30 Εθνικός Περουλάδων Σιδαρίου - Κεραυνός Δραγωτινών
Επιχειρηματικό Κέντρο Κανονιού:
11:30 Άρης Μέσης - Αστέρας Σπαρτύλα
Δημοτικό γήπεδο Κοντοκαλίου:
11:30 Κεραυνός Ποταμού - Αυγερινός Βαλανειού (3-0 α.α)
Γήπεδο Ολύμπου, Καλλιθέα Καναλίων:
11:30 Θύελλα Γαρίτσας - Αετός Αγίου Αθανασίου (3-0 α.α.)
Δημοτικό γήπεδο Νυμφών:
11:30 Ηρακλής Σφακερών - ΑΟ Σιναράδων

 

 

 

 

 

 

 



Corfu Corner Radio

Παρασκευή
22
Νοέμβριος
2019
Σήμερα γιορτάζουν: Βαλεριανός, Βαλεριάνα, Βαλέρια, Βαλέριος, Βαλέρης, Βάλιος, Βάλια, Σεσίλια, Κεκίλια, Κικίλια, Φιλήμων, Φιλήμονας, Φιλημονή, Φιλημόνα, Φλημόνα

Αθλητικές εφημερίδες

Πολιτικές εφημερίδες

Καιρός και πρόγνωση για κάθε περιοχή
Συνεργαζόμενα sites
powered by 2pWeb