17/09/2020

Ο Όλυμπος «φιλικό» 2-1 τον Νέο 2017

Με σκορ 2-1 επικράτησε ο Όλυμπος Κέρκυρας στο πολύ δυνατό φιλικό τεστ με αντίπαλο τον Νέο 2017, που πραγματοποιήθηκε σήμερα Πέμπτη (17/9).

Ο αγώνας αποτελούνταν από δύο 35λεπτα ημίχρονα και διεξήχθη στο γήπεδο του Ολύμπου, στην Καλλιθέα Καναλίων, που αποτελεί την έδρα αμφοτέρων των σωματείων.

Η ομάδα του Τάσου Μοναστηριώτη απέκτησε το προβάδισμα στο 19ο λεπτό, χάρις σε γκολ του νεαρού Μάριου Κωστελέτου, ενώ στο 34' ο Γιάννης Καλούδης ισοφάρισε για τους «γαλάζιους» του Μιχάλη Κονισπολιάτη. Το 1-1 ήταν το αποτέλεσμα του πρώτου μέρους. Το νικητήριο τέρμα για τους Ολύμπιους, πέτυχε ο Θανάσης Γεωργόπουλος στο 25ο λεπτό της επανάληψης.

Να αναφέρουμε, τέλος, ότι τον ρόλο του διαιτητή είχε (για μία ακόμη φορά) ο βετεράνος ποδοσφαιριστής του συλλόγου της Γαρίτσας, Φώτης Βλαχόπουλος.