Ισόπαλοι 1-1 Θύελλα και Ορφέας - CorfuCorner.gr
24/10/2021

Ισόπαλοι 1-1 Θύελλα και Ορφέας

Στην τελευταία φάση του αγώνα διαμορφώθηκε το αποτέλεσμα στην συνάντηση της Θύελλας Γαρίτσας με τον Ορφέα Κανονιού, που έληξε ισόπαλη με σκορ 1-1.

Η αναμέτρηση πραγματοποιήθηκε σήμερα Κυριακή (24/10) το μεσημέρι, στο γήπεδο του Ολύμπου, στην Καλλιθέα Καναλίων, στα πλαίσια της πρεμιέρας του Νοτίου Ομίλου της Α' Κατηγορίας ΕΠΣ Κέρκυρας. Οι φιλοξενούμενοι του Σπύρου Βλάσση προηγήθηκαν 0-1 στο 20΄με σουτ του Γιάννη Γουδέλη μέσα από την περιοχή, όμως στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων (94΄) οι γηπεδούχοι του Ηλία Ασλανίδη κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσια, με κεφαλιά του Κωνσταντίνου Πουλημένου, μετά από εκτέλεση κόρνερ.

«Άρχοντας» της αναμέτρησης ήταν ο Θωμάς Βλάσσης, έχοντας για βοηθούς του τους Βασίλη Μπεκάρη και Μιχάλη Γραμμένο.