«Βαριά» ήττα (3-0) της Λευκίμμης στη Νέα Μηχανιώνα - CorfuCorner.gr
23/10/2021

«Βαριά» ήττα (3-0) της Λευκίμμης στη Νέα Μηχανιώνα

Πολύ άσχημο ποδαρικό στο φετινό Πρωτάθλημα της Γ' Εθνικής πραγματοποίησε η ΑΕ Λευκίμμης, καθώς ηττήθηκε στη Νέα Μηχανιώνα Θεσσαλονίκης από τον τοπικό Ποσειδώνα με το «βαρύ» 3-0.

Η κερκυραϊκή ομάδα ήταν... σκιά του εαυτού της! Έπαιξε νωχελικά, χωρίς νεύρο, υποπίπτοντας και σε πολλά λάθη, με συνέπεια να έρθει το ανεπιτυχές αποτέλεσμα.

Το ματς διεξήχθη σήμερα Σάββατο (23/10) το μεσημέρι και μ' αυτό άνοιξε η αυλαία του 2ου Ομίλου. Οι γηπεδούχοι του Δημήτρη Κάλφα είχαν κατά διαστήματα την πρωτοβουλία των κινήσεων, εκμεταλλεύτηκαν τις ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν κι έφτασαν πανάξια στην κατάκτηση του «τριπόντου», κάνοντας ιδανικό ξεκίνημα στην διοργάνωση.

Το σκορ άνοιξε ο Ντούγκα στο 27ο λεπτό και με το 1-0 «έκλεισε» το ημίχρονο. Οι Θεσσαλονικείς ζευγάρωσαν τα τέρματά τους στο 56' με τον Τσακιρίδη, για να «γράψει» το 3-0 και πάλι ο Ντούγκα, με πλασέ μετά από αντεπίθεση του Ποσειδώνα.

Να επισημανθεί πως αυτή ήταν η πρώτη ήττα της ΑΕΛ για φέτος, σε επίσημους ή ανεπίσημους αγώνες.

Την αναμέτρηση διαιτήτευσε ο Βασίλης-Απόστολος Αργυρός, με συνεργάτες τους Δημήτρη Αδραμάνη και Νίκο Αρεστή, άπαντες της ΕΠΣ Πέλλας.

ΠΟΣΕΙΔΩΝΑΣ ΜΕΑΣ ΜΗΧΑΝΙΩΝΑΣ (Δημήτρης Κάλφας): Παπαδόπουλος, Παϊραζίδης, Δεληγιαννίδης, Λαγότζος, Κουτσικοβαγγέλης, Καστριτσέας, Τ. Κουκουλέκης, Μόλα, Τσακιρίδης, Ξανθόπουλος, Ντούγκα. Ως αλλαγή έπαιξαν οι: Ντούλης, Παπαγεωργίου, Δ. Κουκουλέκης, Φούσκας.
ΑΕ ΛΕΥΚΙΜΜΗΣ (Αντώνης Δρακόπουλος): Βάτζιος, Γρηγοριάδης, Κωστακιώτης, Πουλημένος, Νίκιτς, Ματσοβίλα, Κυπτίου, Πανταζής, Θεοδωράκης, Γεωργακόπουλος, Τσολάκης. Ως αλλαγή έπαιξαν οι: Βασιλάκης, Τσεβανέδης, Γαρδικιώτης, Κουλούρης.